Výsledky vzdělávání
Na této stránce je možné se seznámit s tím, jak se naši dospívající ve 3. trojročí připravují na jedno z důležitých rozhodnutí svého života, a to na volbu studia p směřující k následnému povolání. Představíme vám, jak ve škole probíhá kariérní poradenství a příprava na přijímací zkoušky. Zároveň se můžete podívat, které střední školy si vybírají a jak jsou úspěšní v přijímacím řízení.
Kariérní poradenství
Žákům 8. a 9. ročníku poskytujeme ve škole individuální podporu při hledání jejich budoucího studijního a profesního směřování. Cílem kariérního poradenství je pomoci žákům poznat jejich silné stránky, zájmy a studijní předpoklady, aby si mohli co nejlépe vybrat další vzdělávací cestu.
Jak například pomáháme žákům s volbou povolání?
Nabízíme různorodé aktivity, jak individuální, tak skupinové, které pomáhají žákům objevit jejich schopnosti a dovednosti.
V rámci nabízených aktivit společně se žáky hledáme a následně Individuálně konzultujeme jejich silné stránky, zájmy a možné profesní směřování.
Do školy přicházejí na besedy dobrovolníci z řad rodičů i veřejnosti, kteří žákům představují své profese a sdílejí s nimi praktické zkušenosti.
Zveme do tříd absolventy naší školy, aby sdíleli své zkušenosti ze studia na střední a vysoké škole.
Na konzultačních hodinách na začátku 9. ročníku třídní učitel probírá s každým žákem a jeho rodiči možnosti dalšího studia.
Žáci 8. a 9. ročníků absolvují exkurzi na úřadu práce, kde se seznamují s možnostmi uplatnění na trhu práce.
Pedagogicko-psychologická poradna (PPP) nabízí žákům 9. ročníku profi testy zaměřené na volbu povolání.
Těmito aktivitami se snažíme žákům usnadnit rozhodování o jejich další životní dráze a připravit je na budoucnost v souladu s jejich schopnostmi a přáními.
Příprava na přijímací zkoušky
Žákům pomáháme s přípravou na přijetí na střední školu. V rámci 9. ročníku probíhá dvakrát týdně odpolední škola, kde se věnujeme prohloubenému opakování a procvičování učiva českého jazyka a matematiky, které je požadováno pro jednotné přijímací zkoušky. Trénujeme typické testové úlohy, porozumění zadání cermat testů. Pomáháme žákům zjistit, jakou nejvhodnější strategii by měli při absolvování testu volit a žáci si také vyzkoušejí práci pod časovým tlakem. Poskytujeme také žákům podporu a konzultaci při přípravě portfolia, která už řada středních škol při přijímacím řízení vyžaduje.
V rámci odpoledních kroužků nabízíme přípravu na talentové zkoušky pro výtvarně zaměřené školy, a to jak s chystáním portfolia prací, tak s přípravou na teoretické testy.
Po skončení přijímacích zkoušek organizujeme besedu, kde deváťáci sdílejí své zkušenosti z přípravy na zkoušky a dojmy z jejich průběhu se spolužáky ze 7. a 8. ročníku.
Úspěšnost přijetí na střední školu
v roce 2024
%
1. kolo, 1. priorita
%
1. kolo, 2. priorita
%
1. kolo, 3. priorita
%
2. kolo, 1. priorita
%
2. kolo, 2. priorita
%
2. kolo, 3. priorita
100 %
preference středních škol
v letech 2015–2024
%
Gymnázia, lycea
%
Odborné SŠ
%
Průmyslové SŠ
%
Umělecká SŠ
%
Speciální školy
%
Učební obory
183 žáků
Doporučujeme

