Velkým počinem měsíce listopadu je položení dřevěné podlahy ve venkovní učebně, která se během jarmarků proměňuje také na velmi příjemně vzdušnou jídelnu.

Záměr položit s dětmi novou podlahu nějakou dobu zrál, bylo totiž třeba změřit plochu, kterou prostor má. O to se postaralo třetí trojročí a pod vedením Jitky Plechatové děti nakreslily i přesný okótovaný plánek.

Během jednoho středečního dopoledne položil tým dívek ze 7. a 8. třídy takzvaný rošt a kluci pod vedením Michala Hammera začali pokládat, krátit a vrutovat k roštu podlahová prkna. Holky a kluci ze 2. trojročí pokračovali v započatém díle s vrutováním pod vedením externího tesaře Pepy. Poslední tři prkna zodpovědně připevnili naši nejmenší, a to třeťáci z modré třídy.

Podlaha je v tuhle chvíli k používání a připravená na jarní dokončovací práce. Těšíme se, že nejpozději na jarním jarmarku 2023 si ji hotovou společně užijeme. Naši školní zahradu jsme v listopadu definitivně uklidili a připravili na zimní spánek, abychom mohli v příštím roce opět připravovat sazenice, vysévat, pečovat o rostliny a sklízet.

 

Petra Kasová