Po několika letech jsme opět na pět dní vyjeli do sportovního centra v Nymburku. Vždy s sebou bereme děti z 2.–6. ročníku a letos tomu nebylo jinak. Na cestu se v pondělí brzy ráno autobusem vydalo 37 dětí se třemi učitelkami. V Nymburku na nás čekala plavčice Nikola a příjemné prostředí hotelu s výborným jídlem.

Týden jsme si užili naplno! Děti se rychle zdokonalovaly v plaveckých stylech, protože statečně plavaly dvoufázově. Kromě toho dopoledne trávily hodně času v tělocvičně a odpoledne venku či ve vířivce.

Večery jsme vyplnili odpočinkovými filmy podle předloh pana Dahla, čtením, společenskými hrami a poslední večer společných zkoumáním tajemna kolem adventních postav svatých – Ondřeje, Barbory, Lucie, Ambrože a Mikuláše.

Jediným mráčkem na jinak vydařeném pobytu bylo, že nás několik onemocnělo nějakou nepříjemnou virózou a po návratu domů ulehlo s teplotami.

Ale nevadí, za rok vyrazíme znovu, protože na závěrečném setkání jsme od dětí slyšeli jen samé pozitivní zprávy, z kterých bylo patrné nadšení a spokojenost!

Mirka Kellovská