Apríl v Monteklubu byl pestrý, nejen co se týče počasí 🙂

Oslavili jsme Den Země velice hezkou aktivitou praktikantky, která k nám chodila v dubnu každou středu. Děti vytvořily pomocí nafouknutého balónku, který obarvily a obtisky na papír, zeměkouli a na ni přidávaly obrázky zvířat, rostlin a věcí. Přitom jsme si povídali o životě na naší planetě. Vyráběli jsme srdíčka z papíru (origami), kreslili a tvořili. Proběhlo také několik tanečních vystoupení, můžete se podívat na videa. Soutěžili jsme ve skoku do dálky, chodíme se vyřádit na plácek, kde některé děti tvoří a malují, jiné hrají hry, fotbal, na schovávanou apod. Než pan školník poseká, vijeme věnečky z pampelišek. 

Děti si velmi oblíbily hru Dračí doupě. Světem fantazie je provází pán jeskyně Max z tyrkysové třídy. 

Na zahradě jsme se věnovali pozorování a ochraně vodního života v jezírku, včelí nemocnici, jarním turnajům ve hře s kuličkami. Založili jsme improvizovanou pizzerii a pekárnu s hliněnými „výrobky“, v keramické dílničce jsme si vyzkoušeli modelování misek na malé rostlinky. Z jarních zahradnických prací nás nejvíce zaujalo stříhání motýlího keře, těšíme se, že díky naší práci bude bohatě kvést. Připravovali jsme také dárky pro děti k zápisu, vyráběli jsme oblíbené hrací kostky.

V prodlouženém čase Monteklubu při zápisech do prvních tříd jsme zažili skvělou čtenářskou dílnu. Pokračovali jsme ve spolupráci s kroužkem žonglování při živém muzicírování, vyzkoušeli jsme si improvizační cvičení na zobcové flétny v podobě ptačího zpěvu. Znovu se nám podařilo několik přátelských utkání na velkém fotbalovém hřišti.

B, D, K, M