Monteparlament

Jsme tým, který reprezentuje naši školu, inspirujeme se a přicházíme s návrhy, jak řešit výzvy a zlepšovat prostředí kolem školy a kolem nás.

MOTTO

Něco o nás

  • Naši členskou základnu aktuálně tvoří dva zástupci z 1. trojročí, dvanáct zástupců z 2. trojročí, devět zástupců z 3. trojročí a 3 učitelé. Setkáváme se každé dva týdny a řešíme návrhy od dětí a dospělých, jejichž cílem je zlepšit prostředí naší školy, navrhujeme a spolupořádáme nejrůznější akce.
  • Jsme rozděleni do čtyř týmů, každý tým má svou agendu a témata. „Ministerstvo monteškolství“ řeší především komunikaci mezi třídami a monteparlamentem, má na starost podněty a návrhy od dětí a rodičů a naše nástěnky v prostorách školy.
  • „Ministerstvo mimoškolství“ se zaměřuje na spolupráci s dalšími institucemi mimo naši školu.
  • „Ministerstvo akcí“ se podílí na organizaci větších akcí, jako je např. pravidelný školní jarmark nebo letos poprvé realizovaná novoroční diskotéka.
  • „Ministerstvo internetu“ spravuje webové stránky monteparlamentu, aktualizuje informace o naší činnosti v online prostoru a přispívá k tvorbě aktualit o dění v naší škole.

Jak vypadá ideální člen monteparlamentu?

Člen monteparlamentu – říkejme mu třeba Bohoušek – by měl mít především otevřenou mysl i srdce. Co to znamená? Musí umět naslouchat, být empatický, všímavý, kreativní a trpělivý. Je potřeba, aby o věcech přemýšlel, hledal třeba i neobvyklá řešení a uměl věci dotahovat do konce – i když to je někdy běh na dlouhou trať. No zkrátka musí být přesně jako my.