Ve středu 25. května jsme na zahradě realizovali další velkou generálku – skupinka deváťáků, která měla v tomto týdnu v projektu „Vaření pro 3. trojročí“ na starost přípravu obědů, připravila spolužákům překvapení a nachystala k obědu pro každého pizzu na přání. 

Přípravy na akci probíhaly v utajení pod krycím názvem, takže téměř nikdo netušil, co se chystá. V úterý po obědě došlo na hnětení těsta ze 14 kg mouky. To potom až do druhého dne pomalu kynulo v lednicích a ráno jsme mohli začít. Roztopit pec, připravit ingredience a začít modelovat základy na pizzy. Mezitím došlo k prozrazení chystaného záměru ostatním deváťákům, kteří se bez ohledu na déšť pustili do sekání a ukládání dřeva – takže jsme připraveni na další akce! Už kolem jedenácté hodiny se rozjel perfektně fungující proces – těsto, sugo, ingredience podle volby strávníka, pec, prkénko, talíř, žaludek. A takhle celých 80 porcí, leckterá pizzerie by mohla závidět :). 

Byla to výzva, ale jsme rádi, že jsme ji podstoupili, a víme, že příště si můžeme klidně dovolit více ingrediencí, je to vždycky jednodušší, když už víme, do čeho jdeme. Děkujeme průkopníkům, kteří cestu prověřili, a zároveň se těšíme na další a další novinky, které ještě vyzkoušíme. A že nějaké nápady už máme, to vás jistě nepřekvapuje ;).

Z fotek sice nezmoknete jako my, ale zase neucítíte tu skvělou vůni a nepochutnáte si, takže my bychom neměnili… ale možná vás inspirují k vlastním kulinárním pokusům… 

Učitelé i děti ze 3. trojročí