Konec června už tradičně patří nejen cyklovýletům jednotlivých tříd a závěrečné rozlučce v Cukrkandlu, ale také prezentacím závěrečných prací deváťáků. Letos to vyšlo na úterý 21. června. Loni se nám moc zalíbil formát zahradního „veletrhu“, letos jsme tedy nevymýšleli žádné inovace a prezentace uspořádali opět takto. A tak jste se mohli přijít mezi desátou a přibližně šestnáctou hodinou podívat na naši zahradu, čím se naši deváťáci rozhodli rozloučit s naší školou. A že bylo na co koukat a co obdivovat!

Jednotlivé třídy se přicházely podívat v průběhu celého dne, a jak se ukázalo, mnohým dětem (natož pak učitelům) rezervovaná půlhodina ani zdaleka nestačila. Dost návštěvníků se tak vracelo ještě i po skončení vyučování, aby si doprohlédli to, co dopoledne nestihli. A samozřejmě dorazilo také mnoho rodičů, kteří si udělali čas a přišli podpořit nejen své vlastní ratolesti, ale také jejich spolužáky. Moc si vážíme toho, s jakým zájmem jste si přišli prohlédnout všechny výrobky i teoretické práce. Veliké díky patří také skupině ze třetího trojročí, která se postarala o naprosto famózní catering a zajistila tak deváťákům perfektní zázemí pro celodenní pobyt na zahradě.

A co že se nám to vlastně letos sešlo za úžasné výrobky? Mohli jsme obdivovat renovovaný motocykl Jawa z roku 1961 (praktické ukázky jízdy patřily k velmi oblíbeným mezi velkými i malými návštěvníky), umělecká díla s přesahem (arteterapeutický obraz, sochu z recyklovaného materiálu, panenky pro UNICEF), nové pomůcky, které budou moci využívat děti především v nižších trojročích (výukové karty k orgánům lidského těla, převlékací panenky s lidovými kroji), několik 3D modelů (kontinenty světa, Černobyl, ISS), fingerboardingovou dráhu, saně pro psí spřežení, dokumentární film, několik designových kousků nábytku a mnoho dalšího! Posuďte sami, i když nutno říci, že fotografie ani zdaleka nevystihují krásu všech výrobků a báječnou atmosféru, která na zahradě panovala. Naši deváťáci prokázali, že se na své další cestě rozhodně neztratí a určitě o nich ještě uslyšíme 🙂

 

Učitelé 3. trojročí