V průběhu ledna jsme rozbalovali dárky od Ježíška, které přicházely postupně. Tentokrát to Ježíškovi nešlo úplně snadno :-),  ale aspoň to děti měly napínavější. Naše vybavení obohatila balanční deska Jubula Houpee, malý dřevěný stolní hokej, kuličkové dráhy, magformers a stolní hry. Děti stále baví tvoření z vlny a vyrábění bambulek a zvířátek.

Venku nám počasí dovolilo docela nečekaně několik přátelských zápasů ve fotbale, ale i zimní radovánky na sněhu. S Draganem jsme se vypravili i na malé expedice do lesa, za hranice školního pozemku. Fotili jsme tam přírodní detaily, zvlášť nás zaujaly zimní houby. 

Ve spolupráci s kroužkem včelařů pracujeme na představení loutkového divadla s pracovním názvem Jak se srazily dvě včely. Vylepšujeme stále náš divadelní koutek o nové rekvizity a kulisy.

Společně s kroužkem žonglování, připravujeme zajímavý experiment: žonglování na živou hudbu. Vyzýváme Monteklubáky – muzikanty, aby vždy ve středu nosili do Monteklubu svoje nástroje. Uplatnit se mohou všichni, kdo umí alespoň trochu na nějaký hudební nástroj, zatím ovšem s výjimkou klavíristů. Těšíme se.

 

B+D+K+M